ברלין זו עיר שרבים מבקשים להשקיע בנדל"ן שלה ובפרט בדירות פרימיום. בסקר השוואתי של ערים גרמניות דווח כי בבירה נמכרת כמות מקסימלית של נדל"ן. כ-21,000 דירות למכירה עברו לבעליהם החדשים במחצית הראשונה של שנת 2018. "שיעורי ריבית נמוכים בשילוב עם צמיחה כלכלית משמעותית הופכים את הנדל"ן הברלינאי להשקעה מפתה ונבונה", לדברי יוהאן הלמס, חבר בצוות הניהול של חברת "אנגל ופולקרס", ברלין. זמינות מוגבלת של נדל"ן ורמת ביקוש עולה אומרות שניתן לצפות לעליה נוספת במחירים הקיימים בעיר בשנת 2019.

ממצאים אלה ואחרים תועדו ב"דו"ח של שוק הנדל"ן בגרמניה בשנות 2019 \2018", שפורסם על ידי "אנגל ופולקרס".

Nikolaikirche,_Berlin-Mitte2

טווחי מחירים גבוהים בכל שכונות העיר

האזורים היקרים ביותר בברלין הינם שרלוטנבורג, מיטה, פרנצלאורברג, שונברג ווילמרסדורף. מחירי הדירות החדשות בשכונות מיטה ופרנצלאורברג עלו עד ל-16,000 אירו פר מ"ר במחצית הראשונה של שנת 2018. כמו כן, שנת בנייה מהווה גורם משמעותי ביותר בקביעת מחירים. ברצונם של לקוחות לרכוש נדל"ן עתיק ומהודר, בעל תקרות סטוקו, גומחות וקהילות בעלים המנוהלות היטב, או שהם מחפשים פיתוחים חדשים באיכות הגבוהה ביותר, עם מקומות חניה, תקרות גבוהות ומרפסות. דירות מעצבים, עליות גג ודירות פנטהאוז הממוקמות בפרברי ברלין בהם קיימת רכבת תחתית הינן מבוקשות במיוחד בקרב לקוחות ומשקיעי הון.

משפחות נוטות להעדיף חלקות גדולות המיועדות לאחוזות בסביבה טבעית יותר, בשכונות יוקרתיות, כולל דאהלם, גרונוולד וצלנדורף. מחירי השיווק הגיעו כאן ל-6.5 מיליוני אירו עבור אובייקט נדל"ן נפרד או בעל קיר משותף אחד עם אובייקט נדל"ן אחר במחצית הראשונה של שנת 2018. שכונות עתיקות ויוקרתיות כגון פרונאו, פנקו וקופניק נכללות ברשימת אזורים בעלי פוטנציאל.

דירות בברלין: ברלין הינה העיר המובילה בכמות העסקאות הקשורות למכירת דירות

בהשוואה לערים אחרות בגרמניה, ברלין נמצאת במקום הראשון ברשימת כמות העסקאות בשוק הנדל"ן בפעם השלישית ברציפות, כאשר סכומן הכולל של עסקאות אלו עומד על כ- 5.68 מיליארדי אירו. בוצעו 21,356 עסקאות מכירה, כמות דירות החכירה שנמכרו באמצעות תיווך בבירה הינה גדולה כפליים מכמות דירות דומות שנמכרו במינכן, וזאת העיר שנמצאת במקום השני ברשימה. ברשימת אובייקטי נדל"ן נפרדים וחצי-נפרדים ברלין נמצאת במקום השלישי כאשר סכומן הכולל של העסקאות עומד על כ-1.12 מיליארדי אירו. לפניה ברשימה נמצאות המבורג ומינכן.

"עדיין קיים חוסר בחלקות מקרקעין ופרויקטי בנייה שיתנו מענה לביקוש הדיור. אנחנו מצפים שהמחירים בכל החלקים ימשיכו לעלות", אמר גונתר ת'.פישר, שותף מנהל של "אנגל ופולקרס", ברלין, מיטה.

Source: engelvoelkers