מה הן הסיבות שמביאות כל כך הרבה צעירים מכל רחבי העולם – בהם לא מעט ישראלים – לעבור לגור בגרמניה? בטח שלא מזג האוויר הנוראי, ובטח שלא רק הכדורגל, הבירה והנקניקיות העסיסיות.

לגור בגרמניה: כלכלה יציבה ובטחון אישי

לגור בגרמניה זה אומר לגור בכלכלה החזקה, הבטוחה והיציבה ביותר באירופה. זה אומר לגור במדינה שצעירים משכילים ומוכשרים מכל העולם נוהרים אליה כדי להנות מהיציבות הכלכלית הזו, כמו גם מאיכות חיים גבוהה במיוחד.

לגור בגרמניה זה אומר גם לגור במדינה עם אחוזי פשיעה נמוכים מאוד שרוב תושביה מעידים על תחושת ביטחון אישי גבוהה מאוד. זה אומר לגור במדינה שבה החינוך חינם מגיל פעוטון ועד האוניברסיטה, שבה אמהות נהנות מחופשת לידה ארוכה מאוד, שבה המערכת הסוציאלית מתקדמת מאוד ומספקת רשת ביטחון למי שקורס כלכלית, מפוטר מעבודתו או נופל בין הכסאות.

זה אומר לגור במדינה שבה משלמים הרבה מסים אבל מקבלים תמורה מלאה עבורם. שבה אפשרויות הפרנסה רבות ומגוונות, בין אם אתה מהנדס מכונות או אמן. אבל לגור בגרמניה זו גם לא תמיד חוויה קלה, במיוחד עבור ישראלים. בגלל מחסומי השפה, בגלל פערי התרבות, בגלל המנטליות המקומית וכמובן – בגלל ההיסטוריה.

מגורים בגרמניה

מגורים בגרמניה

לגור בגרמניה: איפה הכי כדאי?

סקר מקיף שנערך על-ידי תחנת השידור הגרמנית דויטשה וולה ביקש לבדוק מהן הערים שבהם הכי כדאי לגור בגרמניה. בין הקריטריונים שנבדקו היו אפשרויות פרנסה, השכר הממוצע, איכות חיים, רמת החינוך, מצב התשתיות הציבוריות ושביעות רצון כללית מהעיר. מי הגיעו לראש הרשימה?

מינכן, כמובן, שמשמשת בית לחברות ענק רבות וללא מעט שחקנים גדולים בתעשיית הרכב הגרמנית כמו ב.מ.וו, הגיעה למקום הראשון בבדיקת הכדאיות הכלכלית. צמודות אליה הגיעו וולפסבורג ואינגולשטאט, שתי ערים שמספקות פרנסה לעשרות אלפי עובדים בתעשיית הרכב הגרמנית, ומשמשות בית למפעלים של וולקסוואגן ואאודי. המשכורות הממוצעות בערים האלה גבוהות באופן משמעותי מהמקובל בשאר חלקי גרמניה ועומדות על כ-4,00 אירו בחודש. נתוני האבטלה אפסיים.

שטוטגארט – שבה ממוקמים המפעלים של מרצדס ושל ב.מ.וו, כמו גם מפעלים רבים אחרים של חברות גדולות בתחום האלקטרוניקה – מבוקשת גם היא. רגנסבורג שבבוואריה, אחת הערים היפות והציוריות ביותר במדינה, על גדות הדנובה, נחשבת גם היא לאחת המקומות שהכי כדאי לגור בהם בגרמניה. התל"ג של תושביה הוא מהגבוהים בגרמניה, והיא משמשת בית לאוניברסיטאות רבות שמושכות אליהן עשרות-אלפי סטודנטים מכל רחבי העולם.

פרקנפורט, עם הסקטור הפיננסי הגדול והמפותח שלה, מושכת אליה צעירים רבים שמעוניינים לעבוד בבנקאות – וכך גם דיסלדורף. ויש, איך לא, את ברלין: עיר הבירה שעברה עשורים קשים של מלחמה וחלוקה על ידי חומה, והיום נחשבת לעיר הכי מגניבה, הכי חמה והכי מתחדשת בגרמניה, עם אוכלוסייה ועם כלכלה שגדלות בקצב המהיר ביותר במדינה.

לגור בגרמניה: כולם צריכים דירה

עשרות-אלפי מהגרים משכילים ומוכשרים מגיעים לגור בגרמניה מדי שנה, ורובם המוחלט מתיישב בערים הגדולות. אל ברלין, באופן ספציפי, מגיעות כמויות גדולות במיוחד. הביקוש לדירות בברלין, בהתאם, גדול מאוד ומספק הזדמנות מצוינת למשקיעים שמעוניינים לשים את הכסף שלהם על משהו שיספק להם תשואה נאה לאורך זמן.

דירות בברלין הן השקעה מצוינת למי שמבקש להרוויח מהכמויות הגדולות של האנשים שמעוניינים לגור בגרמניה: העיר לא מפסיקה להתפתח, כולם רוצים לגור בה והפוטנציאל שלה – גם מבחינת מחירי הנדל"ן – עדיין רחוק מלהיות ממומש. כל המומחים בגרמניה, מסבירים בחברת הנדל"ן הישראלית אינספריישן גרופ, שמבוססת בבירה הגרמנית ועוסקת בשיווק ובניהול של דירות למכירה בברלין, מדברים על עליות מחירים גדולות בשנים הבאות. יש עוד הרבה הזדמנויות טובות להיכנס לשוק.