רכישת דירות בברלין היא אחת ההשקעות הפופולאריות ביותר בשוק הנדל"ן – ולא לחינם

היא תוססת, היא מבוקשת, ומספרים הולכים וגדלים של צעירים מכל רחבי העולם – בהם ישראלים רבים – עוברים לגור ולעבוד בה. נכון להיום היא העיר הלוהטת ביותר באירופה, אבל מחיריהן של דירות בברלין לא רק שלא מתקרבים אפילו לאלה של בירות אירופאיות אחרות – אלא רחוקים עדיין גם מאלה של ערים גרמניות גדולות אחרות כמו דיסלדורף, פרנקפורט ומינכן בפערים של יותר מ-50% בממוצע.

מאז 2010, כך על-פי הערכות עדכניות של הבנק הגרמני המרכזי, עלו מחירי הדירות בברלין ביותר מ-20%, ואיתם גם מחירי השכירות שנחשבו במשך שנים ארוכות לנמוכים באירופה. השוק בעלייה, ולמרות הכל עדיין אפשר לקנות דירות בברלין בבניינים משופצים ומושקעים, באזורים פופולאריים, במחירים מצחיקים – עם רף כניסה תחתון של כ-30 אלף יורו הון עצמי בסך הכל.

השקעה בברלין היא אחת העסקאות המשתלמות ביותר שאפשר לעשות היום – ואנחנו כאן כדי לסייע לכם להוציא אותה אל הפועל.

חברת אינספריישן גרופ, המבוססת בעיר, מציעה דירות להשקעה בברלין בחבילת רכישה הכוללת דירות במיקומים מרכזיים בעיר במחירי דיסקאונט, הנמוכים ממחירי השוק. היא מחזיקה צוות גדול של יועצי נדל"ן ישראלים וגרמנים, שמכירים את העיר היטב ויודעים לאתר את ההשקעות המוצלחות ביותר. תיק ההשקעות של החברה כולל היום פרויקטים רבים בשכונות הפופולאריות ביותר במזרח ברלין ובמערבה, עם דגש על דירות בבנייני אלטבאו קלאסיים משופצים מראשית המאה הקודמת שנחשבים לנכסים המבוקשים ביותר בעיר.

החברה מסייעת בקבלת תנאי מימון אטרקטיביים, ומציעה מעטפת ניהולית רחבה לאורך כל חיי ההשקעה שכוללת שירות לקוחות וליווי צמוד בעברית מהמשרדים בברלין ובתל-אביב, ניהול שוטף של הנכס, ביצוע שיפוצים ושידרוגים ואיתור שוכרים וקונים.

זוננאללה 186

    • מיקום מצוין – הבניין ממוקם בשכונת Neukölln (נוי-קולן) בקרבת Richardplatz, נגיש לתחבורה ציבורית, מתחם קניות ופארקים
    • ביקושים גבוהים – האיזור נהנה משיעור הביקוש הגבוה ביותר לשכירות בברלין
    • שכ"ד עולה – הבניין ממוקם באיזור בעל העליות הגבוהות ביותר בשכ"ד בברלין
    • בניין קלאסי – בניין Altbau עם אלמנטים קלאסיים הכולל 21 דירות
    • מחירים אטרקטיביים – דירות במחירים נמוכים באופן משמעותי ממחירי השוק!

מתוך דוח JLL מרץ 2017

למה לקנות דירה בברלין?

מחירי הקנייה נמוכים – פחות מ-2,000 יורו למ"ר בשכונות מתחדשות ומתפתחות כמו וודינג ונויקלן, שמושכות אליהן משקיעים זרים רבים – ועל-פי כל התחזיות צפויים לעלות בצורה משמעותית בשנים הקרובות. דיירים לדירות האלה ממש לא קשה למצוא: הביקוש לדירות בעיר גבוה מאוד, וההערכה היא כי בעוד כשנתיים כבר יורגש בברלין מחסור ממשי של כמה עשרות-אלפי יחידות דיור.

תהליך הג'נטריפיקציה שעובר על השכונות המרכזיות בעיר הוא מהמהירים באירופה: למעלה מ-40 אלף איש עוברים לברלין מדי שנה, והיא פופולארית מאוד בקרב סטודנטים, אמנים וזוגות צעירים שמשנים את פניה ומכניסים תחכום וליטוש לאזורים שהיו עד לפני כמה עשורים שכונות מהגרים מוזנחות.

יותר מ-85% מתושבי העיר גרים בדירות שכורות, ועל אף ששכר הדירה הברלינאי הממוצע נמוך היום באופן יחסי בהשוואה לערים כמו אמסטרדם או בריסל – בשנים הקרובות צפויה עלייה של כ-4% לפחות מדי שנה במדד השכירות הרשמי. הכיוון הברור הוא, בסופו של דבר, יישור קו עם המחירים המקובלים בערים גדולות אחרות באירופה.

כבר היום ניתן להשכיר דירות ריקות בשכונות כמו קרויצברג ונויקלן בכ-10 יורו למ"ר, וניתן גם, תוך הסתייעות בליווי מקצועי, להפוך אותן לדירות נופש או לדירות מרוהטות להשכרה לטווחים קצרים בינוניים – ולהגדיל את החזר הרווח מההשקעה באופן משמעותי.

השקעה בברלין לא נגמרת ברכישת הנכס. מדובר בהשקעה לטווח ארוך שזקוקה לניהול שוטף, וזה דבר שקשה מאוד להוציא לפועל באופן עצמאי. גם בגלל הריחוק הגיאוגרפי ופערי השפה אבל לא פחות מכך בגלל האופי המיוחד של השוק המקומי. כדי למצות את הפוטנציאל העצום שגלום בקניית דירה בברלין מומלץ מאוד להיעזר לצורך כך בחברה המתמחה בהשקעות נדל"ן בעיר וממוקמת בה.

השקעת נדל"ן נבונה היא השקעה שמתבצעת במקום הנכון ובזמן הנכון. ברלין היא המקום, והזמן הוא עכשיו. מדובר בחלון הזדמנויות שהולך ונסגר במהירות. בשכונות מסוימות בעיר, כמו מיטה ופרנצלאוור ברג, כבר כמעט שאי-אפשר למצוא נכסים למכירה במחירים שאדם פרטי יכול לעמוד בהם – וכל הסימנים מעידים על כך ששכונות רבות צועדות לאותו מקום.