אתם שוקלים להשקיע בדירה בברלין ואתם רוצים לבצע מחקר שוק כדי להשוות מחירים. אפשר כמובן להגיע לסדנת השקעות הנדל"ן שלנו או פשוט לגלוש לאתר יד 2 גרמני. בכתבה הבאה נלמד להשתמש ב אימוביליין סקאוט 24 אתר הנדל"ן הגרמני המוביל.

אם אינכם דוברי גרמנית, אנחנו ממליצים להשתמש בדפדפן גוגל כרום שיבצע תרגום אוטומטי של הטקסט באתר מגרמנית לאנגלית. לרוב הדפדפן מבצע את התרגום בצורה מוצלחת, לעיתים ישנם באגים קטנים בתרגום של עמודים ספציפיים.

טוב, בואו נתחיל. הקלידו בדפדפן הכרום www.immobilienscout24.de במסך הבית והכניסו את כתובת הבניין בו נמצא הנכס (מוקף באדום).

אנחנו נזין את הפרטים של דירה מספר 4 בפרוייקט וסר – מפרויקט קודם שלנו בצפון שכונת נויקלן. זוהי דירה עם מרפסת בשטח של 80 מ"ר, הנמכרת במחיר של 129,000 אירו. נרצה לבדוק את אטרקטיביות הנכס ביחס לדירות אחרות הנמכרות באזור.

בחרו באופציה של condos (דירות – מסומן בחץ) על מנת להשוות מחירי דירות לרכישה.

בשדה החיפוש ניתן לבחור במחיר – אנחנו השארנו ריק מכיוון שרצינו לראות את כל האופציות. בחרנו בדירות 2 חדרים ומעלה, בגודל של לפחות 60 מ"ר. על מנת לקבל תוצאות רלוונטיות לאזור בחרו באופציה של רדיוס של 1 ק"מ מהנכס כדי לאתר דירות הנמצאות בקרבת מקום. לבסוף לחצו על כפתור Results המסומן בחץ.

במסך החדש שיפתח תופיעה רשימת דירות שעונות לקריטריונים שהצבתם. ניתן לבחור את סדר הצגת הדירות – למשל לפי מחיר. וברובריקות בצד שמאל של המסך ישנה אפשרות לצמצם עוד יותר את החיפוש על ידי בחירה בקריטריונים נוספים – במקרה שלנו מרפסת. הרשימה תכלול מידע בסיסי לגבי הנכס: מחיר, שטח הדירה, מספר חדרים.  הקלקה על הכותרת תוביל לעמוד עצמאי של הדירה. (בדף הספציפי הזה לעיתים התרגום לאנגלית לא עובד בצורה טובה.)

בחרו דירה מתוך הרשימה. שימו לב שלמחירים של הנכסים יש להוסיף עוד כ 13.5% (מס רכישה 5%, תיווך 7% ונוטר 1.5%). הפערים במחירים נובעים לרוב ממיקום הבניין והדירה, סוג הבניין, שיפוצים בנכס במידה ונעשו, שכירות וכו'.  השכירות המצויינת בטבלה הינה שכירות ברוטו ללא ניכוי עלויות חימום, מים, ארנונה וניהול.

ניתן לגלול עוד למטה בעמוד לצפייה בכלל נתוני הדירה: קומה, שנת בנייה, שיפוץ אם נעשה, שכירות, מרפסת, מרתף, תמונות במידה ויש, מפה של האזור ומחיר הדירה על גרף של ממוצע מחירי הדירות באזור.

בחרנו בדירה בבניין אלטבאו אשר עבר שיפוץ לפני כשנה ונמצא בסמיכות לבניין שלנו בוסר 54. כמו דירה 4, הדירה מושכרת, היא ממוקמת בקומה ראשונה ונהנת ממרפסת. הדירה גדולה ב 20 מ"ר מדירה 4, והשיפוץ שנעשה בה משביח כמובן את ערך הנכס. הדירה משווקת ב 250,000 אירו, ולאחר הוספת עלויות סגירה של 13.5% המחיר למ"ר הינו 2,827 אירו למ"ר. המחיר של דירה 4 בוסר 1,621 אירו למ"ר – כלומר הנכס המפורסם יקר בלמעלה מ 1000 אירו למ"ר ממחירה של הדירה בוסר 54.

מסקנה: מחיר הרכישה אטרקטיבי. שולי הבטחון גבוהים מאוד ויאפשרו גם במקרה של שיפוץ עתידי בנכס להוותר עם תשואה גבוהה להשקעה.

מעוניינים ללמוד עוד על אפשרויות ההשקעה בברלין? להרשמה ופרטים לחצו כאן.