בשנים האחרונות אנו רואים את ההתקדמות והצמיחה הגדולים המאפיינים את שוק הנדל"ן בברלין. אפשרויות השקעה מגוונות הולכות נפתחות מידי יום ביומו עבור משקיעים מכל העולם. מוצרים חדשים נכנסים לשוק. אם בעבר היו משקיעים מתמקדים בנכס קטן להשקעה או בכמה דירות, הרי שכיום הם מחפשים פרויקטים בהיקפים גדולים יותר, מבנים להשבחה, בנייה חדשה ועוד.

יותר מתמיד, אחד המרכיבים המרכזיים ביותר להצלחתה של ההשקעה הינה הדרך שבה היא מנוהלת. העובדה כי הבניינים והדירות מטופלים על ידי חברות מקומיות גרמניות, בשפה ובמנטליות שונים, יכולה להקשות על ניהול ההשקעה למשקיע המרוחק. מנהלי ההשקעות, שתפקידם לחבר בפועל בין המשקיע לבין הנכס שלו, הפכו להיות גורם מכריע בניהול ההשקעה ויכולים להשפיע אופן ישיר על הרווח, זאת על ידי ניהול נכון, מקצועי ואמין.

שאלה שעולה לעתים קרובות בכנסי הלקוחות שלנו ובפגישות ייעוץ היא, האם אני לא יכול לנהל את הנכס בעצמי ולמה אני צריך את מנהלי ההשקעות שלכם?

החל מיומה הראשון של אינספיריישן גרופ שמנו דגש גדול על הקמה ופיתוח של מערך מנהלי השקעות מיומן עבור המשקיעים. הנה 4 סיבות למה אנו מאמינים בחשיבותה של מחלקת ניהול ההשקעות שלנו:

1. קשר אישי ויחס קרוב– בניהול הדירה אתם מקבלים איש קשר אישי שלכם. הוא זה שידאג לעדכן אתכם מה קורה עם הנכס שלכם, ידע להרגיע אתכם כשצריך, להציע לכם פתרונות שונים ולהצביע לכם על הזדמנויות חדשות שמותאמות להשקעה שלכם. כמו שאמרנו, אחד הגורמים להצלחתה של ההשקעה תלויה בקשר האישי שבין מנהל ההשקעה ללקוח. מנהל השקעות טוב הוא כזה שמכיר את הלקוח שלו אישית, יודע מה הוא מצפה מן ההשקעה, לאן הוא מכוון, מה הבעיות ועוד.

2. שליטה ובקרה– מנהל ההשקעות הוא זה שמחבר אתכם לחברת הניהול ומשאיר אתכם "בתמונה" לאורך כל הדרך. הוא גם זה שיכול לספק לכם בכל רגע נתון מה מצב הנכס מבחינת תשלומים, העברות כספים לבנק, סטטוס רישום הדירה בטאבו ועוד. כל אלו מספקים למשקיע, בכל זמן, רמת שליטה ובקרה גבוהים מאוד לגבי השקעתו ומאפשרים תגובה ב"זמן אמת" למקרים בהם היא נדרשת וכפועל יוצא שומרים על השקעה מנוהלת ובטוחה.

3. יעוץ לגבי פעולות עתידיות– לעתים אתם נדרשים לקבל החלטות שונות לגבי הנכס שלכם. מה אני עושה כשהדייר עזב? איך אני מוכר את הדירה? איך אני משפץ את הדירה ומשביח את ערכה? מנהל השקעות מקצועי ומיומן יכול לספק לכם תשובות לכל שאלה מקצועית העולה לגבי ניהול והשבחת הנכס, לדוגמא, בניית תכנית עסקית לדירה, עבודה מול אדריכלים ובעלי מקצוע, הזמנת שירותי מכירה והשכרה מחדש ועוד. כל אלו עוברים דרך מנהל ההשקעות ומנוהלים על ידו עבור המשקיעים.

4. שקט נפשי וביטחון– כי זה מה שכולנו בעצם רוצים כאשר אנו באים להשקיע. ניהול השקעה נכון, מידע בזמן אמת, קשר אישי, אמינות ומקצועיות הם המפתחות העיקריים להשיג שקט נפשי וביטחון בהשקעה. כאשר אתם מפקידים את ניהול ההשקעה שלכם בידי מישהו אחר אתם רוצים לוודא שיש על מי לסמוך. מנהלי ההשקעות שלנו מגיעים כל יום לעבודה בכדי לנהל לכם את ההשקעה, הם חיים ונושמים את השוק ומכירים אתכם ברמה האישית. הם שם בשבילכם.

מקור: Ins