עיר הבירה של גרמניה הביסה את המתחרות מ-110 ערים כולל לונדון, ניו יורק ואמסטרדם – וזכתה בתואר העיר הטובה ביותר בעולם עבור דור ה-Y.

הדירוג שערך מנוע חיפוש הדירות נסטפיק הפועל מברלין התמקד בארבעה קריטריונים עיקריים:

  • סביבת העסקים, כגון מספר המשרות.
  • נגישות של שירותים חיוניים כגון דיור, מזון ותחבורה.
  • פתיחות, בהתבסס על דברים כמו שוויון בין המינים וסובלנות.
  • ובידור, כגון חיי לילה איכותיים.

קטגוריות אחרות כללו מהירות אינטרנט, נגישות של אמצעי מניעה ודירוג האוניברסיטאות.

מוקדי משיכה לצעירים
ברלין דורגה במקום גבוה בקטגורית הסטרטאפים, נושא חשוב עבור יזמים צעירים. העיר גם זכתה לניקוד מושלם עבור חיי הלילה שלה, בהתבסס על שעות הפתיחה הארוכות והגמישות של המסעדות והבארים שבה, וזכתה לניקוד הרביעי בגובהו בנושא הידידותיות לקהילת הלהט"ב. ואולם, בניקוד של שירותי הבריאות על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, הצלחתה היתה פחותה יותר. תוחלת החיים הממוצעת בגרמניה היא 81 שנים, אבל הנתונים של כמה מדינות אחרות היו טובים יותר, כולל שווייץ השכנה שבה תוחלת החיים היא 83.4. במדד הדיור ברלין דורגה במקום טוב מאוד, כאשר מחירי דירות בברלין הם עדיין סבירים ביחס ליתר הערים הגדולות בעולם.

מונטריאול היא אחת הערים הסובלניות בעולם
העיר הקנדית מונטריאול שבחבל קוויבק זכתה לתואר העיר השניה בטיבה עבור דור ה-Y. היא זכתה לניקוד טוב במיוחד בנושא הסובלנות כלפי מהגרים, בהתבסס על מדד הקידמה החברתית 2017.לפי ממשלת קוויבק, 70% מתושבי החבל גרים במונטריאול, והיא ביתם של 120 קהילות תרבותיות. כ-37% ממהגריה באים מאירופה, 30% מאסיה ו-12% מאפריקה.

לונדון היא העיר הטובה ביותר בחינוך
בירת בריטניה נמצאת במקום השלישי, הודות בעיקר לביצועיה הגבוהים בקטגורית האוניברסיטאות, שחושבה לפי דירוג האוניברסיטאות העולמי של QS. יוניברסיטי קולג' לונדון ואימפריאל קולג' לונדון נמצאים בעשיריה הראשונה של QS. יחד עם זאת, הישגי העיר בתחום הדיור הם בין הגרועים ביותר. לפי ה-Financial Times, בעלי משכורת חציונית בקבוצת הגיל 22-29 יאלצו לחסוך במשך 41 שנים כדי לרכוש אפילו את אחד הבתים הזולים ביותר במרכז לונדון.

החמישיה הראשונה כוללת את אמסטרדם, שהיתה בראש הטבלה ב-2017, וטורונטו, שכמו מונטריאול השיגה תוצאות גבוהות בנושא הסובלנות למהגרים.

שלוש ערים אירופאיות בעלות הישגים נמוכים
בקצה השני של הסולם, שלוש הערים הגרועות ביותר עבור דור ה-Y נמצאות כולן באירופה. ברוז' שבבלגיה השיגה דירוג אפס בקטגורית הסטרטאפים, והישגיה היו גרועים בתחום המזון בהתבסס על עלויות לחודש, אומרת נסטפיק. ז'נבה זכתה במקום השני הגרוע ביותר, עם דירוג נמוך לעיר השוויצרית בתחום המזון, התעסוקה ומחירי הבירה. לפי הנתונים מאתר הנסיעות GoEuro, 33 מ"ל של בירה בלוזאן, הממוקמת לחופי אגם ז'נבה, תעלה בממוצע 6.59£ (9.13$), המחיר הגבוה מבין 70 הערים שנבדקו. אבל בולוניה באיטליה דורגה כעיר הגרועה ביותר עבור בני דור ה-Y בסקר של נסטפיק. הישגיה היו טובים בקטגורית הבריאות, אך הניקוד שלה נמוך בתחום חופש הבחירה האישית, ונקבע שחיי הלילה בה הם ברמה ירודה.