חברת טכנולוגיית המידע סיסקו פועלת בשיתוף עם פקידי ממשלה בברלין לצורך קידום תכניות להפיכת העיר ל"עיר חכמה".

החברה האמריקאית הכריזה בשבוע שעבר על תכנית שבה תעבוד יחד עם המחלקה לכלכלה, טכנולוגיה ומחקר בפרלמנט העירוני של ברלין, לצורך דיגיטיזציה של חיי תושבי העיר.

בהצהרה של החברה נמסר כי תחומי הפעילות העיקריים יהיו אבטחה, תשתיות רשת ורפואה מרחוק (תקשורת מרחוק ואבחון מטופלים באמצעות פלטפורמות דיגיטליות).

קורנליה ייזר, סנאטורית לכלכלה, טכנולוגיה ומחקר בברלין, ואניל מנון, הנשיא העולמי של "Smart+Connected Communities", חברו לסיסקו וחתמו על מסמך הבנות לפני השקעתה של סיסקו על סך 500 מיליון דולר.

התכנית “Deutschland Digital” הוכרזה על-ידי סיסקו בחודש מארס השנה, ואמורה לזרז את הדיגיטיזציה של המדינה.

אוליבר טושיק, מנכ"ל סיסקו גרמניה, אמר כי הדיגיטיזציה מיטיבה עם מדינות, ערים וחברות באמצעות "יצירת תחרותיות, שיפור שירותים ציבוריים ואיכות חיים טובה יותר." כיוון שכך, הוא הודיע, "סיסקו מבקשת לתרום את חלקה לשינוי הזה, בנוסף להשקעות השוטפות שלנו."

באמצעות ההשקעה בעיר החכמה, סיסקו מקווה לשפר את תחום הרפואה מרחוק באמצעות הקמת פלטפורמה לשירותי בריאות שבה יוכלו רופאים, בתי חולים ושירותי חירום לשתף ביניהם מידע – באישור המטופלים – לצורך יישומים הכוללים גם מחקר רפואי.

החברה ופקידי הממשל אומרים כי הפלטפורמה עשויה גם לספק שירותי רפואה יעילים יותר עבור הפליטים בעיר.

סיסקו מתכננת לבנות פלטפורמה דומה גם לשימוש שירותי הביטחון והחירום כגון המשטרה, מכבי האש ובתי החולים, לצורך שיפור ביטחונם של תושבי ברלין. מרכז פעילויות האבטחה (SOC) אמור לשפר זמני תגובה בתרחישי חירום ומזג אוויר קיצוני – ועל-ידי שיתוף מידע על מזג האוויר, פקקי תנועה ונתונים סביבתיים, סיסקו מקווה כי יעמוד לרשות נותני השירותים המידע הדרוש להם על-מנת לטפל במקרי החירום באופן יעיל יותר.

לבסוף, החברה רוצה להביא לשיתוף פעולה בין חברות וארגונים רבים – אשר כבר כיום פונים למציאת פתרונות דיגיטליים – וזאת באמצעות "תשתית רשת אופקית" אשר תהיה פתוחה לכל. הרשת תהיה מבוססת על תקנים בינלאומיים פתוחים ותכלול גם אפשרויות אבטחה וניתוח מידע.

טושיק הוסיף כי "אנו גאים לתמוך בעיר ברלין בעודה נוקטת בצעד חשוב זה. הדיגיטיזציה מהווה הזדמנות פז עבור העיר שתפיק תועלת רבה יותר מהאטרקטיביות שכבר יש לה. בחתימת מסמך הבנות זה אנו מבקשים לתרום לשיפור איכות החיים של כלל האזרחים, ולספק לכלכלה של העיר ברלין תמיכה נוספת."

 מקור: readwrite

מעודכן לתאריך: אפריל 25, 2016