העיר המובילה באירופה בתחומי הטכנולוגיה, התקשורת והטלקומוניקציה

ברלין מתמודדת מול לונדון על תפקיד העיר המובילה באירופה בתחומי הטכנולוגיה, התקשורת (Media) והטלקומוניקציה (בראשי תיבות: TMT). כך עולה ממחקר שערכה חברת ייעוץ הנדל"ן Colliers International: בימים אלו מוקמות בברלין בממוצע חמש חברות הזנק (סטארט-אפ) מדי יום ביומו. השחקנים בתחום מרוויחים ממחירי השכירות הנוחים, הן לשטחי משרדים והן למגורים. כ- 39 אחוז מן עסקאות השכירות החדשות במזרח העיר מעורבות חברות טכנולוגיה.

בעקבות התנופה בסצנת הסטארט-אפ והטכנולוגיה, הפכה בירת גרמניה למתחרה היחידה על המקום בצמרת מול לונדון. אם לונדון לא תנקוט אמצעים כדי לשמר את הדומיננטיות של הבירה הבריטית, סביר להניח שברלין תעפיל לצמרת. הסקר העדכני של חברת COLLIERS, תחת השם "Media & Technology iQ" מראה שברלין כבר גברה על ערים מבוססות בתחום ה- TMT כמו דבלין ושטוקהולם.

בבירת גרמניה ניכר עניין רב ומתמשך של משקיעים פרטיים ומוסדיים. עד שנת 2020 עשויים להיווצר בה עד 100,000 מקומות עבודה חדשים בחברות סטארט-אפ. שחקנים מובילים בתחום ה- TMT כגון אמזון, מיקרוסופט וזלנדו (ZALANDO) מרוויחים, בנוסף למחירי השכירות הנוחים לשטחי משרדים ודיור, גם מהדימוי ה"מגניב" של העיר, מהמיקום המרכזי בתוך אירופה וממיעוט החסמים העומדים בפני אנשי מקצוע מיומנים וטאלנטים שמבקשים להגר לעיר.

"סצנת ה-TMT בברלין צומחת כל הזמן. ב- 39 אחוז מכלל עסקאות השכירות החדשות במזרח העיר מעורבות חברות טכנולוגיה", אומר אנדריאס טרומפ, ראש תחום המחקר בסניף הגרמני של Colliers International. הוא משוכנע שבירת גרמניה תרשום התקדמות רבה אף יותר בשנים הקרובות. "אם המגמה הנוכחית תימשך, ברלין תתפוס כבר בשנת 2015 את מקומה של לונדון כעיר המובילה באירופה בתחום ה- TMT", לדברי טרומפ.

 

מקור: Haufe Online