סקר שנערך לאחרונה מגלה כי נדל"ן בגרמניה הינו היעד האטרקטיבי ביותר למשקיעים באירופה. בעלי חברות ומנהלים בכירים שיבחו את המדינה על היותה פתוחה, יציבה ושקופה.

סקר בינלאומי של משקיעים ומנהלים שנערך מטעם ארנסט אנד יאנג מצא כי משקיעים ומנהלים רואים את גרמניה כיעד הטוב ביותר להשקעה באירופה וכיעד הרביעי בטיבו בעולם. למקומות הראשונים בדירוג הבינלאומי הגיעו סין, ארצות הברית ורוסיה. מנהלים בכל העולם ציינו כי גרמניה, אשר טיפסה שני מקומות בדירוג בהשוואה לשנה שעברה, הינה אטרקטיבית במיוחד בגלל הסביבה הפוליטית היציבה והשקופה ובגלל התרבות המשפטית שלה. יתרונות חשובים נוספים כוללים את התשתית היציבה של המדינה ואת כוח העבודה המיומן, כך מגלה מחקר שנערך על ידי פירמה לונדונית המתמחה בשירותים מקצועיים.

ארבע ערים גרמניות דורגו בעשירייה הראשונה של הערים הטובות ביותר להשקעה באירופה: ברלין, שממוקמת במקום השלישי מאחורי לונדון ופריז, פרנקפורט במקום הרביעי, מינכן במקום החמישי והמבורג במקום התשיעי. 18% מהמנהלים שהשתתפו בסקר ציינו כי גרמניה נמצאת באחד משלושת המקומות בהם היו מעוניינים להשקיע, זוהי עלייה של 10% בהשוואה לשנת 2010.

 

נתונים מראים כי הפופולריות של המדינה בקרב מנהלי השקעות אכן מתרגמת להשקעות משמעותיות. מספר הפרויקטים הממומנים על ידי משקיעי חוץ בגרמניה צמח בשנה האחרונה ב-12% והגיע למספר שיא של 701 פרויקטים. בנוסף, מתגלה שמשקיעים אמריקאים נוטים להשקיע בבריטניה (שמדורגת במקום השביעי בדירוג הבינלאומי) בעוד שמשקיעים משאר העולם מעדיפים את גרמניה בתור היעד המוביל באירופה המערבית, כאשר חלקם פונים לנתיב של דירות להשקעה בברלין באופן ספציפי.

למרות המשבר הכלכלי הפוקד את אירופה, 49% מהנשאלים ציינו כי הם מאמינים שגרמניה תהפוך ליעד אטרקטיבי אף יותר בעתיד, בעוד ש-13% חשבו שהיא תהפוך ליעד אטרקטיבי פחות. "ניתן לראות באופן ברור כי גרמניה הינה הכלכלה הבריאה והתחרותית ביותר מבין הכלכלות הגדולות באירופה, וכי יש לה מוניטין מצוין בקרב אנשי עסקים זרים" אמר אחד השותפים הבכירים בארנסט אנד יאנג.

במקביל, ארבע ערים גרמניות נכנסו אל תוך דירוג אחר, אשר מכתיר את "הערים החמות ביותר בשוק הנדל"ן", ואשר פורסם גם הוא לאחרונה על ידי CBRE, חברת נדל"ן בינלאומית. בדירוג זה, הבירה הגרמנית הפופולרית עקפה את לונדון ומוסקבה (אשר דורגו במשותף במקום השביעי) בכדי להגיע אל המקום החמישי בדירוג.

מקור: thelocal.de
28 במאי 2014