משקיעים יקרים,

אבקש לחלוק איתכם מספר אירועים מהותיים שחווינו בשנה החולפת. שנת 2016 היתה שנה מאוד משמעותית, עבורנו כקבוצה הפועלת בברלין, ולעיר עצמה. במהלך השנה התמודדנו בהצלחה רבה עם שוק גדל ומשתנה, השקנו מוצרי השקעה חדשים והשגנו צמיחה משמעותית בפעילות הקבוצה. אני שמח לשתף אתכם בתובנות מרכזיות מן הפעילות שלנו בשנת 2016:

  1. אחת התובנות המרכזיות משנה זו הנה שברלין שומרת על מעמדה כיעד ההשקעות המוביל באירופה ואחד מן היעדים המובילים בעולם. השילוב בין רמת ביטחון גבוהה, לבין מחירי קנייה נוחים ואטרקטיביים, הופכים את מוצרי ההשקעה בברלין לייחודים ביותר בשווקי ההשקעות השונים. בתי ההשקעות הגדולים באירופה צופים כי העיר תמשיך בצמיחה שהחלה לפני כחמש שנים (ראו את הדו"ח האחרון של PWC* המדרג את ברלין במקום הראשון בין ערי אירופה) והצפי כי עליית המחירים של הנכסים תימשך לפחות עוד כ-7 עד 10 שנים. השנה, יותר מתמיד, התחזקה בנו התובנה כי אנחנו נמצאים רק באמצע הדרך ועוד לא מאוחר להשקיע בעיר.
  2. תובנה נוספת שהתחדדה הנה החשיבות העצומה שאנו מייחסים לקשר עם המשקיעים שלנו וניהול ההשקעה שלהם. בשנת 2016 השקענו משאבים אדירים בפיתוח ובשיפור חברת ניהול הבניינים, שירות הלקוחות וניהול הנכסים, לצד השקעות בפיתוח מערכות מידע, משאבי אנוש ועוד. השקעה זו תימשך גם בשנת 2017 . בחודשיים האחרונים קיימנו, במשרדי הקבוצה ברמת גן סדרה של כנסים מיוחדים אשר עסקה בניהול בתים משותפים בברלין והשתתפו בה לקוחות הקבוצה בלבד. מטרת הכנסים הנה להעניק ללקוחותינו ידע וכלים לניהול השקעתם. בשנת 2017 נקיים סדנאות בנושאים נוספים כגון: מיסוי גרמני, שיפוצים, השבחת נכס ועוד. הודעות על הסדנאות יישלחו בדואר אלקטרוני.
  3. בשנה האחרונה השקנו מוצר חדש תחת IG premium – חבילות השקעה ומימון, ועשינו קפיצת דרך משמעותית ביכולות שלנו לאתר עסקאות טובות בברלין, בגיוס הון, בייזום ובניהול.
    2 פרויקטים יזמיים הסתיימו בהצלחה גדולה – המשקיעים קיבלו את כספם (הקרן) ותשואה שהייתה גבוהה מן התכנון בתוכנית העסקית. יזמנו 4 פרויקטים חדשים בגינם הסתיים גיוס ההון ואנו מתחילים בתוכניות ההשבחה. הניסיון וההצלחות בפרויקטים יזמיים מבהירים כי זהו מוצר השקעה משלים חשוב, המעניק מענה לצרכי השוק והמשקיעים בהיבטים של נזילות, תשואות שוטפות, סכומי כניסה להשקעה וכדומה.
    בשנת 2017 נמשיך לפעול להשגת העסקאות המוצלחות ביותר בשוק כדי להעניק ללקוחות שלנו הזדמנויות השקעה אטרקטיביות.
  4. תובנה אחרונה ומאוד חשובה הנה חיזוק ערכינו הכוללים: שקיפות, יושרה ואמינות כמרכיבים להצלחה עסקית. בשנת 2016 התוודענו לסיפורים על חברות נדל"ן שפעלו בדרכים לא ישרות ופגעו במשקיעים על מנת להגדיל רווחים. גם אנחנו עברנו לא מעט אתגרים השנה, בנושאים שונים ומגוונים, עם הרבה התלבטויות וחשיבה על דרכי פעולה. בכל צומת דרכים, שאלנו את עצמנו – כיצד נכון לפעול בהתבסס על הערכים שלנו, ובמטרה להוביל את כולנו בדרך הטובה ביותר. לעתים בחרנו דווקא בדרך קשה ומאתגרת יותר עבורנו אבל מתוך אמונה בערכים, אני בטוח שדרך זו נכונה עבור כולנו.

להערכתי שנת 2017 תהיה טובה יותר עבור ברלין כיעד השקעה ועבורינו, הקבוצה והמשקיעים כאחד. נמשיך לעשות כמיטב יכולתנו להעניק לכם את מוצרי ההשקעה הטובים ביותר ושירות קשוב, אמין ואישי.

שלכם,

תומר יצחקי- מנכ"ל

וכל צוות אינספיריישן גרופ