מכל שכונות העיר, פרידריכסהייןקרוייצברג מובילה כבר מספר שנים בעליות מחירים בחוזי שכירות חדשים, אשר בתורם משפיעים על כלל הממוצע של השכירויות ברובע. בשנה השנייה ברציפות מחירי השכירות של כלל הדירות עלו בממוצע ב 11% במהלך 2012. מחירי השכירויות הממוצעות בפרידריכסהייןקרוייצברג, מקבילים לאלו שבשכונת המעמד הבינוני גבוה שרלטונבורג: 8.94 אירו למ"ר. אולם הדירות ברובע לרוב קטנות יותר משרלוטנבורג הבורגנית יותר, וממוקמות פעמים רבות גם בבנייני Altbau מראשית המאה ה 20.

יחד עם פרנצלאואר ברג, פרידריכסהיין נחשבת לשכונה הצעירה ביותר בברלין. היא עדיין זולה יותר בממוצע מקרוייצברג אשר ממוקמת מעבר לנהר השפריי וקרובה יותר לMitte. פיתוח מתחום נהר השפריי ושדרת המדיה ב Stralauer Allee בה ממוקמים המשרדים של Universal Studios ו MTV מושכים לאזור צעירים רבים הקשורים לענפי התעשייה של הניומדיה.

קרוייצברג עברה מהפך אורבני בשנים האחרונות. משכונה שהייתה מאופיינת בעיקר באוכלוסיה של מהגרים זרים אשר משכה גם שוכרים צעירים מהסצנה האומנותית של העיר היא החלה למשוך אוכלוסיות חזקות אשר נמשכו לאופי המיוחד של השכונה. הביקושים הגבוהים הובילו לעליות מחירים ולשינוי בתמהיל האוכלוסיה שהוביל בתורו לביקושים חזקים עוד יותר.

השכירות הממוצעת בתתי שכונות כגון Wrangelstrasse (מיקוד 10997) או Gnesenaustrase (מיקוד 10961) בקרוייצברג מגיעות ל 9.5 אירו למ"ר, עם עליית מחירי שכירות דו ספרתית במהלך 2012. מכיוון שהדירות לרוב קטנות יחסית השכירות הממוצעת ברוטו – כולל הוצאות חימום נעות בין 780 ל 850 אירו לדירה – עדיין בגדר הסביר.

באזורים מסויימים בקרוייצברג התפתח סגמנט יוקרה, דבר שהיה רחוק מהדמיון רק לפני מספר שנים. מחירי השכירויות בעשירון העליון של הדירות הגיעו בבממוצע ל 16 אירו למ"ר, ובאזור של Wrangelstrasse אף ל 17.5 אירו למ"ר – מקום חמישי בברלין. כלומר בקרוייצברג נוצר פער גדול בין מחירי שכירויות בעשירון העליון והתחתון, כאשר הסגמנט התחתוןמתומחר ב 5.5 אירו למ"ר.

מחירי השכירות בפרידריכסהיין היו מתונות יותר, כ 7% בממוצע באזור של Samaritenstrasse (מיקוד 10247). כאשר גם השכירויות הנמוכות חוו עלייה משמעותית השנה, כאשר הממוצע בכללו בשכונה בסגמנט התחתון חצה לראשונה את רף ה 6 אירו למ"ר ומגיע כבר באזור Volkspark Friedrichshain ל 6.5 אירו למ"ר, בזמן שממוצע השכירויות בשכונה נע בין 8.5-9 אירו למ"ר.