אנשי העסקים אוליבר, מארק ואלכסנדר סאמוור, בעלי חברת "רוקט אינטרנט", רכשו נכס היסטורי בברלין: בניין אולשטיין ברובע טמפלהוף, שחזותו בולטת מאוד. הבניין יחליף ידיים, וזאת בתמורה למיליוני יורו, לפי דיווח של אתר RBB. מחיר הרכישה המדויק טרם נמסר.

לפני העסקה הנכס היה בבעלותה של חברת הנדל"ן בקר וקריס שמרכזה בברלין. לפי הדיווח של אתר RBB, הבניין לא הוצע כלל למכירה באופן פומבי. לאחר שנמסר שהאחים סאמוור רכשו את בניין אולשטיין, עדיין לא ידוע לאיזו מטרה יוסב הבניין. חברת אינטרנט רוקט ממשיכה לרכוש בניינים לאחר שהתפרסם שהיא תעתיק את משרדיה הראשיים לפי התכנון לבניין GWS ברובע קרויצברג. ההודעה על כך נמסרה כבר בחודש אפריל השנה.

בניין אולשטיין נחשב לאחד מסימני ההיכר של העיר ברלין. גובהו 77 מטר, והוא נבנה בשנות העשרים של המאה הקודמת על ידי אויגן שמוהל. הבניין יועד במקור עבור הוצאת אולשטיין.

לאחר מלחמת העולם השנייה, הבניין שימש בית דפוס מרכזי עבור עיתוני העיר ברלין. כך למשל, בנוסף לעיתונים ברלינר צייטונג וברלינר מורגנפוסטן, גם העיתון ברלינר טאגסשפיגל הודפס במקום. בשנת 1985 עבר הבניין לידיה של חברת הנדל"ן בקר וקריס.

בחודש אפריל השנה נמסר כי חברת רוקט אינטרנט מתכוונת לעבור לבניין המשרדים רב הקומות GSW ברובע קרויצברג בברלין. בשנה הקרובה יועברו לשם המשרדים הראשיים של החברה, מפני שהמשרדים הישנים הפכו קטנים מדי ביחס לגודל החברה. החברה מכנה את הבניין בן 35 הקומות, ששטחו הכולל מגיע ל- 22 אלף מטר רבוע "מגדל רוקט".

מקור: gruenderszene