היקף ההשקעות במלונות בגרמניה ברבעון הראשון של השנה הגיע ל 550 מיליון אירו, כמעט פי 4 לעומת 1Q12 כך על פי חברת הנדל"ן הבינ"ל Jones Lang LaSalle. היקף הפעילות הגדול צפוי להמשך בעיקר עקב העניין הרב שמגלות קרנות בינ"ל בענף המלונאות.

אנחנו אופטימיים לגבי המשך המגמה", אמרה אורסולה קריגל מנהלת אגף מלונאות ונופש של JLL בגרמניה. “נכסים בדידים כמו גם פורטפוליואים שהועמדו למכירה השנה מבטיחים כי נגיע להיקף המכירות של 2012 ואולי אף נעבור אותו". המחקר של JLL מצביע על עניין רב של משקיעים בכל הסגמנטים של מלונאות עם העדפה קלה לחלקו העליון של פלח מלונות הבאדג'ט.

היקף העסקאות ברבעון הראשון של 2013 עלה על סך כל הפעילות במגזר במהלך 1Q2012-3Q2012 והמשיכו את המגמה של הרבעון האחרון של 2012. “השקעות גדולות שהיו נדירות שנה שעברה, יחד עם סגירה של עסקת פורטפוליו של מלונות שהיו בשוק במשך תקופה, תרמו במיוחד לפתיחה הטובה של השנה", הוסיפה קריגל. “נראה שקיומו של היצע נכסים טוב בשוק, עורר את התעניינות המשקיעים".

כ 12 עסקאות נפרדות הגיעו להיקף כולל של 250 מיליון אירו, כולל הרכישה של מלון 4 העונות בהמבורג. העסקה הגדולה ביותר הייתה מכירת פורטפוליו המלונות של QMH, מכירה לפתאל הישראלית. “רכישת הפורטפוליו הזה מהווה סימן טוב למכירת פורטפוליואים נוספים המוצעים בשוק”, אמרה קריגל. החלק הארי של ההשקעות למעט עסקת פתאל בוצעו בידי משקיעים מוסדיים, כאשר 75% מההשקעות נעשו על ידי קרנות גרמניות. “אנו צופים שהמגמה תשתנה עם כניסתם של משקיעים בינ”ל נוספים למגזר בהמשך השנה”, היא סיכמה.