השקעות נדל"ן בברלין: וואלאד (Valad) רוכשת קניון סמוך לברלין בתשואה ש-7.22%.

חברת ניהול השקעות הנדל"ן וואלאד אירופה, שבסיסה בבריטניה, רכשה מקרן המנוהלת על ידי הקבוצה הגרמנית טאמסו (Tameso) קניון בגלינקה (Glienicke) הסמוכה לברלין, בתשואה התחלתית נטו של 7.22%.

בשמה של Valad European Diversified Fund, רכשה וואלאד את ה- Galerie Sonnengarten שנבנה ב-2002 ומכיל שטח ברוטו להשכרה של 7,770 מ"ר לאורך שתי קומות.

התפוסה היא 96%, ובין השוכרים ניתן למצוא את חנות מוצרי הצריכה אדקה (Edeka), חנות המזון הזול נורמה (Norma), חברת מוצרי הבריאות והספורט וויטדאום (Vitadeum) ורשת האופנה NKD.

בגליניקה, הנמצאת 16 ק"מ צפונית למרכז העיר ברלין, חיים קרוב ל-12,000 תושבים, והיא נמצאת על כביש A10 המהיר, ומקושרת באמצעות אוטובוסים לרשת הרכבות העירונית של ברלין.

הסיבות לבחירה בנכס

"זוהי ההשקעה השנייה של VEDF בקניון בגרמניה, שבה השקענו או התחייבנו להשקיע כ-140 מיליון אירו עד כה," אומר ראש וואלאד גרמניה, דנילו האנקר. "בחרנו בנכס זה בשל המיקום המצוין שלו, בסיס השוכרים האיתן ופוטנציאל הפיתוח.

הנכס משלים את תיק ההשקעות המגוון ש- VEDF בונה בגרמניה, שבה הקרן מעורבת כעת במגזר המשרדים, הלוגיסטיקה, הקמעונאות והקניונים.

VEDF מחזיקה בנכסי ליבה בשווי מיליארד אירו בנוסף לפלח ערך מוסף בגרמניה, צרפת ובריטניה, עם מגרשים בגודל של 5-50 מיליון אירו ומינוף של 50%-65%. Galerie Sonnengarten התווסף לרשימה תמורת 11.7 מליון אירו. חברת טאמסו הברלינאית מציעה שירותי ארגון ובנייה מחדש של נדל"ן, ניהול קרנות נדל"ן ושירותי ייעוץ במגזר.

מקור: PIE.MAG