'הארד רוק אינטרנשיונל', הנמצאת בבעלות שבט הסמינול האינדיאני מפלורידה, יוזמת את הקמת המלון הראשון של הרשת בגרמניה. המלון יוקם ב'צ'ק פוינט צ'ארלי' בברלין – בעבר מעבר הגבול המפורסם בין מזרח העיר מערבה, וכיום אתר תיירות פופולרי/

המלון הוא חלק מפרוייקט נרחב עם שימושים מעורבים, ועתיד להיפתח בשנת 2020 ולכלול 372 חדרים. "מיקום המלון בצ'ק פוינט צ'ארלי – המפגש בין מזרח למערב – מסמל רבות ממה שטוב בעולם, ועולה בקנה אחד עם הערכים והחזון של המותג שלנו," אמר מנכ"ל 'הארד רוק' היימיש דודס.

חברת טרוקלאנד משמרת את המורשת המוזיקלית של העיר

הפרוייקט עצמו הוא פרי יוזמתה של החברה המקומית 'טרוקלאנד', וייפרש על אתר בשטח של כ-10,000 מ"ר. הוא יכלול שטחי מסחר, משרדים, מגורים, וכן תערוכה המציינת את ההיסטוריה והסמליות של צ'ק פוינט צ'ארלי ושל חומת ברלין.

מטרת המלון לשקף את המורשת המוזיקלית היצירתית של ברלין, אשר היוותה השראה עבור אגדות רוק כגון דייויד בואי, הראמונס, יו-2 והסקורפיונס.

בהודעה לעיתונות מטעם 'הארד רוק' נמסר כי "מהפכת הרוק וסצנת הפאנק של העיר היוו גורם מסייע לכך שברלין נפתחה בפני העולם, וחיזקה את מקומה כמרכז תרבות ואומנות עולמי. עיצוב הנכס יחלוק כבוד למוזיקה ולאירועים שעיצבו את המיקום הייחודי הזה." בנכס מתוכננים מופעי מוזיקה חיים כמו גם תערוכות המציגות פריטי אספנות אותנטיים.

'הארד רוק אינטרנשיונל' מפעילה 204 בתי קפה, בתי מלון ובתי קזינו באתרי נופש וערים מרכזיות ברחבי העולם. החברה, שנוסדה בבריטניה, נמצאת בבעלותו של שבט הסמינול מאז שנת 2006. חברת 'טרוקלאנד' פעילה בתחום יזמות הנדל"ן בברלין מאז שנת 1990, ועד היום ביצעה פרוייקטים ועבודות שיפוץ בשווי של למעלה מ-2 מיליארד אירו.

מקור: PIE.MAG