החנות הראשונה של חברת אפל בברלין, תפתח בשדרות הקודאם במהלך 2013. ההחלטה של אפל מאפיינת מגמת נדידה של פירמות מובילות כ Louis Vuitton ו Herms מפרידריכשטרסה בשכונת מיטה, חזרה אל שדרת הקניות היוקרתית הממוקמת במערב ברלין.

על פי נתונים שפורסמו בידי חברת הCBRE מחירי השכירויות בשדרה חוו את העליה החדה ביותר זה 15 שנים, והיו כפולים מעליית מחירי השכירות בשדרת הקניות המובילה במינכן.

מערב ברלין תמיד היתה חשובה, אבל המזרח היה חדש ומפתה לאחר נפילת החומה", אמר אנדאס מאליץ' מנהל אגף השכרות מסחריות במשרד של CBRE בברלין. “במשך תקופה ממושכת אף אחד לא ידע לאיזה כיוון הגברת הזקנה תפנה".

החנות החדשה של אפל תמוקם בבית קולנוע ישן בקודאם 26 ממול להארד רוק קפה. לבניין חזית בסגנון של מקדש יווני, ניגוד חזק לחזיתות המודרניסטיות בפרידריכסשטרסה.

מאז שנות ה 20' של המאה הקודמת, הקודאם היווה את שדירת הקניות היוקרתית של ברלין. החזרה של הקודאם למרכז הסצנה לאחר עשור בצילה של האחות במזרח העיר, מסמנת גם נהירה של משקיעים גדולים אשר רוכשים נכסים אקסקלוסיביים בשדרה.

באוקטובר 2012 רכשה חברת ההשקעות הפריזאית AXA יחד עם קרן ההשקעות הנורווגית את קומפלקס הקניות והמשרדים Neues Kranzler Eck ב 380 מיליון אירו. מרכז הקניות המפורסם ה KaDeWe נרכש לאחרונה על ידי Signa האוסטרית ו BSG בבעלות בני שטיינמץ עבור 1.1 מיליארד אירו.

יש אנשים שעבורם המזרח, רח' פרידריכשטרסה, הוא חדש מידי, נקי מידי", אומר תומס הוויילר, מנכ"ל חברת הנדל"ן הגרמנית Strabag SE “אנשים רוצים עיר שהתפתחה באופן אורגני, לא משהו שהוא כולו נוצץ". Hermes עזבה את פרידריכשטרסה ב 2010 ופתחה סניף ב KaDeWe.

Louis Vuitton עברו שנה שעברה. גם ש Audi ו Bang&Olufsen עברו משכונת מיטה לקודאם.

הקליינטים שלנו במערב העיר יותר נאמנים מהקליינטים במזרח", דובר החברה צוטט בכתבה של הברלינר מורגן פוסט "עבור קשרי לקוחות, המיקום בקודאם וב KaDeWe הינו רווחי יותר".

הווילר מנסה לנצל את הביקושים הגדלים לשטחים מסחריים באזור בייזום של פרוייקט Upper West, קומפלקס משרדים, קניות ומגורים בקרבת הקודאם. בקומפלקס יוקם הבניין השלישי בגובהו בברלין – 118 מ"ר.

בדצמבר 2012 פתח את שעריו סמוך לגן החיות בקצה המערבי של השדרה מלון היוקרה Waldorf Astoria בו 232 חדרים. אך ישנה עוד דרך ארוכה להשלמת הטרנספורמציה באזור זה של שדרה. בסמוך לכניסה למלון ישנם חנויות מין ומזון מהיר.

ישנה תנועה של התחדשות באזור הזה", אומר קריסטוף מקלר, האדריכל שתכנן את המלון. “גם ברוקלין לא היתה ב 1979 מה שהיא היום. רשת הילטון שהינם הבעלים של ה Waldorf זיהו את ההזדמנות והגיעו לברלין".

הכתבה התפרסמה לראשונה בבלומברג.