נויקלן נחלקת באופן ברור לשני חלקים מבחינת תכנון אורבני והתפתחות של שכירויות. חלקו הצפוני של הרובע מאופיין בבניינים ישנים יותר, רבים מהם בסגנון ה Altbau, ונודע במשך שנים כאזור עם אטקרטיביות נמוכה. אך הקרבה לקרוייצברג היקרה והאופי המיוחד של האזור גורם לשינוי מהיר בשנים האחרונות עם כניסתם של דיירים צעירים רבים לאזור ופתיחתם של עשרות בתי קפה, מסעדות ובוטיקים. השכירויות הממוצעות בחלק זה של נויקלן עלו בצורה חדה במהלך השנה האחרונה: מ 12% באזור תעלת ה Maybachufer (מיקוד 12047) ועד 24% באזור הדרומי של Sonnenallee (מיקוד 12057). השכירות הממוצעת באזור ה Maybachufer טיפסה ל 9 אירו למ"ר. האזור שהפך לאופנתי ביותר בשנים האחרונות, נקרא גם בקרב המקומיים קרוייצקלן על שום קירבתו לשכונה הצפונית לו – קרוייצברג.

בחלקים אחרים של צפון נויקלן השכירות הממוצעת נעה בין 7 אירו למ"ר ל 8.3 אירו למ"ר, כאשר בחלקו הדרומי של Sonnenallee השכירות הממוצעת נמוכה יותר – כ 6.4 אירו למ"ר. בכל תתי השכונות בחלק הצפוני, קיים גם 'עשירון עליון' של שכירויות היקרות באופן מובהק מהממוצע. לרוב מדובר בדירות אשר נמצאות בבנייני Altbau קלאסיים אשר עברו חידוש בשנים האחרונות. מחירי השכירות במקרים אלו נעים בין 14 ל 15.5 אירו למ"ר.

מאפיין נוסף של צפון נויקלן הינו ריבוי דירות קטנות יחסית. בחלקו המערבי של Hermanstrasse (מיקוד 12049) ממוצע גודל הדירות הוא הקטן ביותר בברלין 53- מ"ר –. גם רוב הדירות באזור Maybachufer וה Rathaus Neukolln (העירייה הישנה) הן בסדר גודל דומה. גודלן הקטן יחסית של הדירות מתורגם לעלות שכירות יחסית נמוכה פר דירה – כ 600 אירו ברוטו, וליחס נמוך של מחיר השכירות כחלק מההכנסה של הדיירים – בין 23%-25% בלבד.

בחלקו הדרומי של נויקלן התמונה שונה בתכלית. האזור מפותח הרבה פחות ונהנה משטחים ירוקים רבים. מחירי השכירות נמוכים יותר מאשר בצפון נויקלן ונעים בין 5.5 אירו למ"ר בבוכוב מערב (מיקוד 12353) ו 6.6 אירו למ"ר בבוכוב מזרח (12357). גם מחירי הדירות בסגמנט העליון של השוק, זולים באופן משמעותי ומגיעים ל 8 אירו למ"ר בממוצע בבוכוב מזרח.

ניתן עדיין למצוא בכל רחבי נויקלן כיסים של דיור זול. כאשר בבוכוב מזרח הסגמנט התחתון של המחירים מגיע לכדי 4.76 אירו למ"ר וב Rathaus Neukolln בצפון ל 4.91 אירו למ"ר.