פריז יעד ההשקעות מספר אחד באירופה – ברלין במקום ה 7

עם השקעות של 7.9 מיליארד אירו במחצית השניה של 2011, פריז עקפה לראשונה את לונדון כעיר המושקעת ביותר באירופה. סך ההשקעות בנדל"ן באירופה הגיע ל 118 מיליארד אירו, עלייה של 7% לעומת 2010.

מינכן, פרנקפורט וברלין תפסו את המקומות השלישי, החמישי והשביעי בהתאמה כיעדי ההשקעה הפופולאריים באירופה. סטוקהולם, קופנהגן ואוסלו הגיעו למקומות רביעי, שמיני ועשירי, כאשר מוסקבה במקום השישי, וורשה במקום העשירי השלימו את הרשימה.

קרנות אמריקאיות משקיעות בכל רחבי אירופה – הקרונות האסיאתיות בעקבותיהן

קרנות נדל"ן אמריקאיות מרכזות מאמצים באירופה, וקרנות אסיאתיות שעד כה התרכזו בהשקעות בעיקר בלונדון, מתחילות להרחיב את תיקי ההשקעות לשאר היבשת צרפת וגרמניה תחילה. כך על פי ג'רמי הלסבי, מנהל חברת הנדל"ן הבינ"ל Savills.

הקרנות האמריקאיות הן הפעילות ביותר כיום, אך בטווח הארוך ישנם סכומי אדירים שמקורם באסיה, וכרגע מושקעים בעיקר בלונדון. הם מרגישים בנוח בלונדון, הם מכירים את השפה. אך הם מתחילים בתהליך הבלתי נמנע של פזילה החוצה בעיקר לצרפת וגרמניה.” הוסיף הלסבי.

Savills הנסחרת בבורסה בלונדון סיימה את 2011 עם רווח נקי של 50.4 מיליון שטרלינג, ועלייה של 43% ברווחים מפעילות בסין. Savills מתכננת להרחיב את הפעילות שלה בגרמניה וצרפת במהלך 2012.