פטרון קפיטל פרטנרס, קרן השקעות פרטיות המשקיעה בנדל"ן באירופה, מתכננת להוציא למעלה ממיליארד אירו (1.3 מיליארד דולר) על נכסים גרמניים במהלך השנתיים הקרובות.

בהצהרה שהוציאה החברה, מסר מייסד ומנכ"ל הקרן קית' ברסלאוור כי "התיאבון שלנו לנדל"ן בגרמניה גדול, ואנו מחוייבים להשקיע כמויות נכבדות מהיכולות ומהון ההשקעות שלנו בהזדמנויות באזור זה."

בבעלות Patron כ-560,000 מ"ר של שטחי מסחר ומגורים בגרמניה. הנכסים כוללים בנייני משרדים ברובע מיטה שבברלין, שטחים ומבני רכבות ברחבי גרמניה, ואכסניות נוער של המותג "ג'נרייטור". לדברי חברת ניהול הנכסים Aviva Investors באפריל השנה, גרמניה מהווה את השוק בעל הסיכון הנמוך ביותר עבור רוכשי חנויות, מחסנים ובנייני משרדים בעקבות העובדה שכלכלתה המשיכה לצמוח על אף המיתון ברחבי אירופה.

Patron הלונדונית גייסה כמיליארד אירו עד לחודש ספטמבר האחרון, עלמנת לרכוש חברות נדל"ן (וחברות קשורות אחרות) הנמצאות במצוקה ברחבי אירופה, באמצעות קרן ההשקעות Fund IV הנמצאת בשליטתה. כמחצית מסכום זה כבר הושקעה.

על פי נתונים שפורסמו בידי סוכנות הנדל"ן Savills משקיעים רכשו נדל"ן מניב בשווי של כ-6.7 מיליארד אירו בגרמניה במהלך הרבעון הראשון של 2013. עלייה של כ 21% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

זרוע של IMMOFINANZ מתקדמת לקראת הנפקה ציבורית לאחר עסקת רכישה של דירות בברלין

Buwog, זרוע של קבוצת הנכסים האוסטרית Immofinanz, רכשה תיק של 1,916 דירות ברובע נויקולן בברלין, מה שהיווה צעד נוסף בתוכנית של הנפקת הזרוע בבורסה.

לא נמסרו פרטים אודות מחיר הרכישה מידי קאפריקורנוס, חברת בת גרמנית בתחום הנדל"ן של קבוצת Eureal. הרכישה תכפיל את מספר הבתים שבשליטת הזרוע בבירה הגרמנית. העסקה עדיין כפופה לאישור הרשות להגבלים עסקיים.

מנכ"ל Buwog, אלכסנדר הוף, מסר בהצהרה ביום שני כי "זוהי הראשונה מבין מספר רכישות מתוכננות בגרמניה." יו"ר Buwog דניאל רידל ציין כי כתנאי להנפקה ציבורית של Buwog, הקבוצה קבעה רף מינימום של 10,000 יחידות בגרמניה. ייתכן כי Immofinanz תמכור את כל חלקה ב-Buwog לאחר רישום מתוכנן של מרבית יחידות הדיור כבר השנה.

בכוונתה למכור למעלה מ-50% ממניות Buwog, תמורת סכום שנע בין 700-750 מיליון אירו (915.7-981.1 מיליון דולר).

גורמים ב-Buwog מסרו בתחילת החודש כי הזרוע מוכרת 781 דירות במחוז קארינתיה שבאוסטריה, בעודה מתמקדת ביתר שאת בגרמניה. "מכירות נכסים במחוזות אחרים באוסטריה צפויות ברבעונים הקרובים," נמסר מהחברה ביום שני. (1 דולר = 0.7644 אירו)