עסקאות ענק בשוק הנדל"ן הגרמני

חברת Tristan Capital Partners הבריטית רוכשת, בעבור 117.5 מיליון אירו, תיק השקעות המונה 14 נכסים לשימושים מעורבים, הממוקמים בעיקר בברלין, עבור הקרן שלה, Property Investors Special Opportunities 3 , ובכך הגדילה את אחזקותיה בקרן לכ-85%. מחברת Tristan נמסר כי מוכרי הנכסים הינם קרנות המנוהלות על ידי חברת DG ANLAGE הגרמנית.

"משמעות הרכישה היא ש-85% מ-950 מיליון האירו שגויסו על ידי EPISO 3 לאחר סגירתה הסופית בינואר 2014, כבר מחויבים או מיועדים להשקעות שבשלב זה נמצאים תחת הסכמי בלעדיות כתלות בחוזה ובהסכם.

עלי אוטמר, מנהלה של Tristan, ציין: "העסקה הזאת מדגימה כי יש לנו עניין גובר בהשקעות בגרמניה, היכן שקרנות ש-Tristan מייעצת להם ביצעו למעלה מ-30 רכישות עד כה בסך כולל של למעלה מ-2 מיליארד אירו. השוק הגרמני נהנה מיסודות איתנים ואנחנו מצפים שתיק ההשקעות הנוכחי, המתמקד בערים הגדולות של גרמניה כמו ברלין, פרנקפורט ולייפציג, יביא לתשואות יפות עבור המשקיעים שלנו דרך צמצום של פניות הנכסים ואיסוף השכירות בנכסים גדולים יותר הממוקמים בערים מרכזיות".

ההרכב של תיק ההשקעות

תיק ההשקעות כולל 93,280 מטר רבוע של שטח להשכרה, כאשר יותר מ-75% מהנכסים ממוקמים בברלין, לייפציג ופרנקפורט, המהווים שווקים אשר מציעים נזילות גבוהה למשקיעים, מסרו מ-Tristan. בנייני משרדים מהווים 60% מ-14 הנכסים, ו-17% מהשטח מאוכלס על ידי קמעונאים וסניפים מקומיים של Targobank ו-Deutsche Bank. שאר תיק ההשקעות מורכב מנכסים למגורים ולשימושים אחרים עם אחוז פניות כללי של 13%. EPISO 3 חברו למשקיעים מ-Caleus Capital בכדי לייעץ בנוגע לניהול הנכסים. Caleus גם יפעלו כמשקיעים שותפים. משרד עורכי הדין Clifford Chance שימשו כיועצים משפטיים, בעוד ש-GFP Real Estate Advisors ייעצו בנוגע לנושאים הטכניים. העסקה תווכה על ידי BNP Paribas.

מקור: pie-mag