ברלין חוגגת את השלמת פרויקט לשיפור הבירה

בין אלו הנוטלים חלק בטקס גזירת הסרט לציון השלמת פרויקט שיפור דרך 16 נמצאים, משמאל: חבר מועצת העיר ברלין פטר היגבי; נשיא HEB מהנדסים, ג'יי פאולין; חברת המועצה דיאנה נלסון; חבר המועצה המבצעת ג'וזף קני; ראש עיריית ברלין פאול גרנייר; מנהל תחנת הכוח בורגס ביו-פאוור  (Burgess BioPower), דויד ווקר; חבר המועצה רולנד תברגה; וחברת מועצה לוסי רמילרד.

גזירת הסרט בפרויקט שיפור התשתיות לאורך  נהר אנדרוסקוגין (Androscoggin) בברלין בן 7 מליון הדולר, לו המתינו זמן רב, התרחשה  ב-11 במאי.

הפרויקט כולל בניה מחודשת של הדרך, מדרכה חדשה, אדריכלות נוף, מערכת חדשה לאיסוף מי גשמים ושיפורים נוספים.

HEB מהנדסים מצפון קונוויי (North Conway) תכננו ופיקחו על הפרויקט, וסרג'נט בניה (Sargent Construction) מסטילווטר (Stillwater), מיין, שמשו כקבלן ראשי.

הפרויקט, שנהגה לראשונה לפני כמעט 15 שנה, נשא פרי הודות לתשלומים במקום מיסים מתחנת הכוח בורגס ביו-פאוור  (Burgess BioPower), שסייעה לעיר להשיג מימון נוסף לצורך הבניה. ראש העיר של ברלין, פאול גרנייר, אמר.

"השימוש בדרכים יצירתיות למימון פרויקטים דרושים והכרחיים מצביע על החוסן של ברלין והמחויבות שלנו לעתידה של העיר," אמר גרנייר.

לאחר שהוצע לראשונה ב-2003, הקפיאה העיר את הפרויקט לאחר שלא הצליחה להשיג מענק ולגייס באופן מקומי סכום דומה. ב-2011, החלה ברלין לקבל כספי PILOT מבורגס ביו-פאוור, שאיפשרו לעיר להניע מחדש את פרויקט דרך 16 ב-2013. ברלין הוציאה אגרות חוב חדשות מובטחות בשווי 5.5 מליון דולר, והשתמשה ב-PILOT של בורגס ביו-פאוור לכסות על התשלומים, שהתווספו לאגרות החוב של העיר בשווי 1.5 מליון דולר ועזרו לממן את הפרויקט במלואו.

"פרויקט דרך 16 היה מאמץ גדול שנועד לחדש את ברלין ולתמוך בתשתיות, מה שיצור הזדמנויות לפיתוח כלכלי למען העיר," אמר חבר המועצה המבצעת ג'ו קני. "הצורך להשקיע בתשתיות חדשות במקום תשתיות ישנות הוא המפתח הכלכלי עבור כל עיר או עיירה בצפון גרמניה. ברלין עושה נכון בכך שהיא נוטלת על עצמה מחויבות זו."

במהלך הטקס, הכריזו גורמים רשמיים שהעיר תתחיל בפרויקט טיילת הנהר לאורך דרך 16 ונהר אנדרוסקוגין בקיץ 2019. הפרויקט בשווי 1.1 מליון דולרים לערך ימומן על ידי מענק מהועדה האזורית של גבולות הצפון ((Northern Borders Regional Commission, מענק של תכנית התחבורה החליפית ממחלקת התחבורה ומימון מטעם העיר.

Source: NHBR