גוגל תקים קמפוס יזמות בברלין

גוגל מקימה מרחב עבודה חדש בברלין עבור יזמי היי-טק, כך על פי פרסום בבלוג החברה.

מרכז הטכנולוגיה "קמפוס ברלין" ימוקם בקרויצברג – רובע ברלינאי אופנתי אשר כבר כיום משמש בית למספר חברות סטארט-אפ. הקמפוס ייפתח בסתיו 2017.

ענקית החיפוש אמרה כי סצנת הסטארט-אפ של ברלין צמחה במהירות במהלך חמשת השנים האחרונות, והפכה לסביבה טכנולוגית וכלכלית מובילה באירופה.

"אנו משוכנעים כי העתיד טומן בחובו פוטנציאל צמיחה נוסף עבור יזמים, ואנו מעוניינים לתרום את חלקנו," כתבה בפרסום מרי גרוב, מנהלת גוגל ליזמות. "מטרתנו בקמפוס ברלין היא להגדיל את תמיכתנו בסביבת הסטארט-אפ הקיימת, ולקדם את תחום היזמות."

מספר חברות הזנק בריטיות כבר היגרו לברלין, אשר זולה יחסית לערים אחרות וביניהן לונדון. על-פי ה'פייננשל טיימס', צעד זה ננקט כתוצאה מהצבעת הברקזיט, אשר עלולה לצמצם את גישתן ל-500 מיליון אנשים בשוק האירופי, ולהקשות עליהן לגייס עובדים.

גרוב הוסיפה כי יושם דגש על אספקת "ידע מעשי" ליזמים בתחומים כגון ניהול מוצר ועיצוב. קמפוס ברלין יריץ גם תכניות מוכרות בפרויקט כגון "קמפוס לאמהות" ו"מייסדים מעל גיל 50", במטרה להכניס גיוון לסביבת ההיי-טק הברלינאית.

גוגל כבר הקימה שישה פרוייקטים מסוג זה בערים ברחבי העולם – לונדון, תל אביב, סיאול, ורשה, סאו פאולו ומדריד.

בברלין, גוגל תתחרה עם חברות כגון Factory ו-WeWork אשר מציעות גם הן מרחב עבודה משרדי ליזמי סטארט-אפ.

מבני הקמפוס מעוצבים כך שיעזרו ליזמים לבנות את עסקיהם יחד עם מייסדים אחרים אשר עוסקים בתחומים דומים. לטענת גוגל, חברות סטארט-אפ שפעלו מתוך מבני הקמפוס שלה גייסו כבר 260 מיליון אירו (220 מיליון ליש"ט) ויצרו למעלה מ-4,600 מקומות עבודה חדשים.

"אנו בעצמנו התחלנו בגראז' לפני כמעט 20 שנים, והיום אנו חוגגים את שורשי היזמות שלנו," כתבה גוגל באתר קמפוס. "'גוגל ליזמות' משתפת פעולה עם קהילות סטארט-אפ ובונה קמפוסים בהם יזמים יכולים ללמוד, ליצור קשרים, ולבנות חברות אשר ישנו את העולם.

"מאז 2011 הקמנו קמפוסים ויצרנו שיתופי פעולה התומכים ביזמים ב-125 מדינות."

מקור: businessinsider