גם בשנת 2018 המומחים המעיטו בהערכת שווי הנדלן בברלין

שאלון שהופנה למומחי נדל"ן בנוגע למחירי השכירות והרכישה של נדל"ן בערים המובילות בגרמניה, ובהן ברלין, מצביע על אופטימיות בתחזיות שלהם לשנת 2019.

שאלון שנערך בסתיו 2018 בקרב בנקאים, מתווכים וחוקרי שוק הנדל"ן, והתמקד בחמש ערים גדולות בגרמניה, מעלה תחזיות ורודות ביחס לשנה הנוכחית. מהסקר עולה כי המומחים חוזים ירידת מה בהיקף הבינוי בערים המבורג ופרנקפורט, ועליית מה בדמי השכירות בערים ברלין והמבורג.
דמי השכירות בבירת גרמניה עשויים להגיע עד 33 אירו למטר רבוע כבר בעתיד הקרוב
המומחים נוטים להיזהר בתחזיותיהם, ולכן אין פלא שהללו היו נמוכות מעט ביחס למגמות השוק בשנה החולפת. כך למשל, הם חזו שיידרש פרק זמן של 24 חודשים עד ששכר הדירה ברמת השיא של דירות בברלין יגיע ל-33 אירו למטר רבוע. בינתיים נראה שהדבר יקרה כבר בסוף השנה הזו. כמו כן, הם לא חזו נכונה את ירידת התשואה המרבית על נדל"ן משרדי בברלין אל מתחת לקו 3 האחוזים, שמתרחשת כבר בפרק הזמן הנוכחי.

יש לשער שגם השנה המומחים נזהרים בתחזית, אך הערכותיהם כוללות עלייה של לא פחות מחמישה אחוזים בדמי השכירות של נכסים בפלח השוק הגבוה. העיר המבורג צפויה לרשום עלייה נאה של ארבעה אחוזים בתחום זה.

בכל הנוגע לבינוי פרויקטים חדשים, המומחים חוזים ירידה מסוימת בערים המבורג ופרנקפורט. בעיר דיסלדורף צפוי פיתוח וגם עליית מחירים, אך היא צפויה להיות הזולה יותר וצומחת פחות ברמת המחירים, בהשוואה לשאר הערים שנבחנו בסקר – ברלין, המבורג, פרנקפורט ומינכן.

 

Source: Immobilien Zeitung