השקעות נדל"ן בברלין זה הדבר החם עבור משקיעי נדל"ן – גם בהשוואה לערים אירופיות אחרות. הביקוש עולה על ההיצע בעיר, שניכרת בה מגמת פריחה ובפרט בשוק ההיי-טק.

לאחר שיא חדש בשנת 2015 בהיקף שטחי הנדל"ן המשרדי בעיר, נרשמה בשנה החולפת – 2016 –  עליה נוספת. אחוז השטחים הפנויים מתקרב כעת ל-3 אחוזים, והמחסור מוביל לעליה נוספת במחירי השכירות בפלח זה של השוק. המחיר הממוצע למטר רבוע הוא 15 עד 16 יורו לחודש, והשכירות באתרים מובילים עשויה להגיע אף ל- 28.50 יורו למ"ר. עד שנת 2020, המומחים מעריכים שיהיה צורך ליצור בעיר כ-1.6 מיליון מ"ר נוספים של שטחי נדל"ן משרדי.

חברות שאיחרו את הרכבת במירוץ לתפיסת שטחי נדל"ן בעיר פונות כעת לפתרונות חלופיים – למשל מתחם Europarc Dreilinden, דרומית מערבית לעיר הבירה. קמפוס העסקים הזה באזור Kleinmachnow מחובר לברלין בתחבורה נוחה יחסית, וגם לעיר פוטסדאם, והוא מציע שטח כולל של 450 אלף יורו, כמו גם מקומות עבודה ליותר מ-3,000 עובדים.

גם בעיירה Teltow מוצע מרכז משרדי גדול

במרחק של לא יותר מ-5 קילומטר מזרחית מ- Kleinmachnow ממקום מרכז העסקים Techno Terrain Teltow, מוקד הפעילות הכלכלית סביב לעיירה הציורית Teltow, שגם בה ניכרת מגמת צמיחה כלכלית. יותר מ- 200 עסקים שבהם כ-7,000 עובדים בסך הכל כבר חתמו על חוזים למעבר למתחם. המתחם מציע תשתיות באיכות גבוהה והוא מקושר היטב לרשת הרכבת העירונית של ברלין. דמי השכירות במקום נמוכים יחסית למרכז ברלין. למשל, באחד הבנינים ישלמו השוכרים 9.55 יורו למ"ר לחודש. המתחם ייפתח ברבע האחרון של שנת 2018.

שטחים משרדיים לשימוש יעיל מהווים מענה למגמת העליה בדמי השכירות

חברת הנדל"ן Project מציעה שטחים משרדיים בתכנון מודרני ויעיל, כמענה למגמות העליה במחירי הנדל"ן באזור, שנמשכות כבר יותר משני עשורים. מומחי החברה הכינו כלי מקוון ONLINE שמאפשר למתענינים לחשב את השטח המשרדי שיזדקקו לו, ולקבל נתונים על דמי השכירות שישלמו ועל החסכון הגלום בכך בהשוואה לחלופות אחרות. לאחר הזנת נתונים בסיסיים כגון מספר העובדים בעסק, השטח המוערך שהחברה תזדקק לו ועוד, ובשקלול דמי השכירות הנוכחיים בשוק.