התפתחות חיובית

התפתחויות חיוביות נוספות בתחום זה של שוק הנדל"ן: חברת פיתוח והשקעת נדל"ן בינלאומית מובילה בתחום הנדל"ן ללוגיסטיקה ותעשייה לוטשת עיניה כעת אל בירת גרמניה ומחפשת נדל"ן מייל אחרון.

משלוחים באותו היום או אף באותה השעה הפכו למגמה הלוהטת בתחום ה- Last Mile. יותר ויותר חברות מסתמכות כעת על משלוחים מהירים כאלה כדי לספק ללקוחותיהם את המוצרים והשירותים הנדרשים במהירות המתאימה. הדבר משפיע יותר ויותר על פלח שוק הנדל"ן שקשור ללוגיסטיקה. אם בעבר מרכזי האספקה היו ממוקמים באזורים מרוחקים מהעיר, יותר ויותר קמעונאי שירות מקוון (online) מחפשים כעת מיקומים טובים ליד העיר או אף בתוכה.

מתחמים בעלי שטח של בין 800 ל-5,000 מטרים רבועים
כפי שמגזין DEAL מדווח כעת, חברה בינלאומית מובילה בתחום הפיתוח וההשקעה בנדל"ן לוגיסטיקה ותעשיה הזמינה ייעוץ אצל חברת Realogis, שעוסקת באופן ממוקד בחיפוש אחר נכסים טובים בעיר בתחום המסחר המקוון ההולך וצומח. המטרה היא להתמקד ברכישת בניינים בתוך העיר באזורי החלוקה המיועדים, כגון שטחי מגרשי חנייה, סופרמרקטים או שטחי מחסנים. מדובר בנכסים ששטחיהם ינועו בין 800 ל-5,000 מטרים רבועים כל אחד. הפרויקט הראשון שמדובר בו כעת הוא תכנית פיילוט בברלין. החברה צפויה להיכנס גם לערים אחרות וליישם בהן את המודל העסקי המדובר. מרקוס הפרגר, יועץ בחברת Realogis הביע שביעות רצון מהפרויקט. הוא מסביר שחברת Realogis מתמחה במיוחד במתחמים מסחריים וכן בנדל"ן לוגיסטי ותעשייתי, כולל במיקומים קרובים לברלין. הדרישות בפלח שוק הלוגיסטיקה של Last Mile שונות מאלו של נדל"ן הלוגיסטיקה מהסוג הקלאסי, וכעת הם מנסים לזהות את המתחמים המתאימים להם ביותר. הוא מוסיף שזו משימה מעניינת מאד עבור הצוות שלהם ועבור שותפיהם במיזם.

שוק הנדל"ן הלוגיסטי מצוי בשיא שלא נרשם כמותו מזה שש שנים
הביקוש אחר נדל"ן כזה קרוב לעיר מהווה צעד לוגי עבור התעשייה. אך גם במבט כולל יותר, שוק הלוגיסטיקה האירופי התפתח היטב במחצית הראשונה של שנת 2017. בדוח EMEA H1 Industrial Market Snapshot של חברת Colliers International מסביר פטר קונץ, ראש תחום תעשיה ולוגיסטיקה בחברה, שמידת האמון בשוק הלוגיסטיקה והתעשייה מצויה בשיא של שש שנים לאחרונה (מדדי חודש יולי), קרוב לרמת השיא בכל הזמנים, לפני המשבר הפיננסי הגדול של סוף העשור הקודם. המסחר המקוון הוא כמו בעבר מנוע הביקוש החזק ביותר, ואפשר למצוא צמיחה בתחום זה במיוחד בספרד ובאיטליה. חוץ מזה, מגמות השוק יוצרות תנועה חיובית גם בבריטניה ובמדינות אחרות ברחבי אירופה. ביחס לעתיד, המומחים צופים צמיחה גם בשווקים במרכז אירופה ובמזרח אירופה.

מקור: logistik-watchblog